William MonahanII

7,4
790 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby William Monahan

Napisał scenariusz do "Królestwa Niebieskiego". I to nawet niezły film. Aż przyszedł czas na "Infiltrację". Teraz bierze się za "Park Jurajski". Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Sawyer

Szacunek również za Infiltracje...Dzieło na Oskara !

sensual

Bez przesady, kurcze, Monahan nie zasluzyl na tego Oscara. Pomijajac juz kwestie, ze to scenar bedacy remakiem, to przeciez nie bylo w nim niczego nadzwyczajnego. Sam lubie 'The Departed' (dialogi byly blyskotliwe), ale to nie jest film warty tylu nagrod. O czym juz nieraz na FW pisalem.

Thommy

Londyński Bulwar, scenariusz i reżyseria Monahana. Zaaajee*** polecam. Do Pulp Fiction mu jeszcze dużo brakuje.. ale to jest to! Jaram się tym filmem

qubson

No i może przy "akcyjniakach" powinien pozostać i nie brać się za ambitne kino, które go przerasta. :P

kwadracik

Co masz na myśli poprzez ambitne kino? Chyba nie Królestwo niebieskie? Londyński bulwar jest dużo bardziej ambitnym kinem. Infiltracja czy Londyński bulwar to nie są akcyjniaki jakieś. To świetne gangsterskie kino.

qubson

A poza tym nie przesadzajmy z tymi ambicjami.
Londyński bulwar to po prostu nieźle nakręcona sensacja.

kwadracik

Dzięki temu, że Monahan wziął się za scenariusz - "Królestwo" przestało aspirować do miana ambitnego kina.
Chodzi mi o to, że powinien pozostać przy sensacji, a nie brać się za epokę o której nie ma bladego pojęcia.
Jesli zaś chodzi o "Infiltrację" to jest to tylko remake (zgodzę się znakomitego, ale koreańskiego filmu) a nie scenariusz orginalny pana M.

Sawyer

Póki co nie zaliczył w topy na dzień dzisiejszy 7 marca 2008 :)Body of lies też raczej będzie świetnym filmem

PrzemekTM

Największą wtopą był scenariusz do "Królestwa Niebieskiego", który był poprostu niedorzeczny i położył ten wysmakowany film (nie ma co zrzucać wszystkiego na Blooma.
Wiadomo, Orlando nie wół, wszystkiego nie uciągnie :))
Zwłaszcza, że dialogi były miejscami żenujące.

kwadracik

Właśnie mimo Oscara na razie niczym się nie wykazał.
- Królestwo niebieskie: gdyby nie sprawność Scotta film byłby całkiem leżał i to właśnie przez scenariusz.
- Infiltracja: remake azjatyckiego filmu więc za co ten Oscar??
- W sieci kłamstw: Przeciętny film z przeciętnym scenariuszem (wnerwiła mnie końcówka)

Więc wg mnie scenarzysta jak na razie z niego mocno przeciętny.

Kilinski

Jestem święcie przekonany, że Oscara Scorsese otrzymał tylko dlatego, że zrobił film na zamówienie, właśnie na podstawie scenariusza Monahana, któremu coś się udało i od razu dostał statuetkę. Niezasłużenie. Co innego Martin:)

Kilinski

chce wam tylko "eksperci" przypomniec ze nie dostal oscara za senariusz oryginalny, a za scenariusz adaptowany! to dwie odrębne kategorie a w owym czasie byl to najlepszy scenariusz ADAPTOWANY. najlepszy scenariusz dostał film"mała miss" choc lepszy , uwazam, byl labirynt fauna wtedy.

zwirek7

Akademia popełniła tylko jeden błąd. Jeżeli już przyznała Oskara za przepisanie scenariusza to powinna do spółki z Felix'em Chong i Alan'em Mak.

Nie wiem jak wyglądała przemowa podczas Oskarów ale honorowo było by przekazanie Oskara tym panom i publiczne wytknięcie tej głupoty Akademii.

Tutaj na Filmwebie są wymienieni jako scenarzyści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones