PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108083}

Królestwo niebieskie

Kingdom of Heaven
7,2 174 214
ocen
7,2 10 1 174214
6,3 19
ocen krytyków
Królestwo niebieskie
powrót do forum filmu Królestwo niebieskie

Widział ktoś?.Jakie wrażenia po seansie?..................

Iluvatar

Po seansie nasuwa się jedno pytanie: Co za idiota wypuścił do kin wersję okrojoną? Tak jak w wersji reżyserskiej tak ten film powinien właśnie wyglądać. Chodzi mi oczywiście o fabułę i wątki poboczne, pozostałe elementy tj. kostiumy, sceny batalistyczne, muzyka, bardzo dobre aktorstwo - pomijając Blooma, pozostały bez zmian.
Kiedy pierwszy raz oglądałem wersję kinową po seansie miałem wrażenie jakby 1) film w niektórych momentach pourywano, 2) celowo (?) niedopowiedziano kilku wątków lub 3) może były to braki w scenariuszu. Jakiś czas temu obejrzałem wersję reżyserską i jak się okazało był to punkt 1). Teraz dopiero ten film nabrał odpowiedniego kolorytu i smaku, oglądałem go z dużą przyjemnością i historie w niej opowiedziane bardziej wciągały, nawet Bloom (aktor według mnie marny) tak jakoś nie raził. Tę wersję polecam, a kinową omijać z daleka.

ocenił(a) film na 7
pi_

Dzięki
.
...........................................

ocenił(a) film na 7
Iluvatar

Pewnie podobna sytuacja jest z reżyserską wersją Troji.

ocenił(a) film na 8
Iluvatar

ja właśnie jestem po seansie wersji reżyserskiej i powiem że sceny batalistyczne wymiatają i ten orlado mi nie pasuje jakis on taki nijaki
a moze ktoś napisac jakie sceny z reżyserskiej wersji są pominięte w normalniej bo nie miałem przyjemności jej obejrzec i na bank nie bede jej miał :D

Mr_Nice

Uwaga SPOILER:
- nie ma sceny pojedynku Baliana z Guyem de Lusignan(z tego co pamiętam w wersji kinowej chyba nawet nie wiadomo co się Guy de Lusignan stało)
- nie ma scen związanych z uśmierceniem syna Sybilli (w wersji kinowej jest tylko, ta z woskiem na jego dłoni, później koronacja Guya).
- pobyt Sybilli na włościach Baliana jest rozszerzony.
- więcej ujęć ze scen batalistycznych.

Wiele pomniejszych scen i ujęć, trudno mi jednak teraz zrobić dokładne porównanie bo kinowej praktycznie nie pamiętam.

PS. Niech mnie ktoś poprawi jeśli gdzieś się pomyliłem.

Mr_Nice

Nie ma też chyba sceny krótkiej "rozmowy" Baliana z nieżywym grabarzem po obronie miasta.

użytkownik usunięty
pi_

zgadzam się, kinowa zrobiła na mnie gorsze wrażenie.

ocenił(a) film na 7
pi_

chyba masz racje obejrzałem kinową i sie nudziłem, ale znalazłem reżyserską i obejrze jutro

ocenił(a) film na 9
pi_

NO kto. Studio fox bo nie chciało długiego filmu i był ze Scottem Konflikt.

Iluvatar

Nie wiem jakie różnice były pomiędzy tymi dwoma wersjami aczkolwiek film bardzo mi sie podobał. Ja oglądałam tylko wersje reżyserką <na szczęście> Z tego co czytam w po przednich postach film dużo stracił po obcięciu nie których scen.Na pewno warto go zobaczyć właśnie ze względu na sceny balistyczne. Mi osobiście zapadła w pamięć postać trędowatego króla. Polecam.

Iluvatar

Przepraszam, a gdzie takową można znaleźć? Ponieważ dotychczas ani w sklepie, ani w wypożyczalni się nie spotkałem z takową. Czyżby trzeba było szukać za Wielką Wodą? ;)

I jeszcze jedno pytanie - czy jest pokazana bitwa pod Hittin, bo jak widziałem maszerujące wojsko, a niedługo potem pole pełne europejskich trupów, to coś człowieka trafia, iż tego nie widział?

Pozdrawiam, Crux

ocenił(a) film na 9
crux16

Wersję reżyserką w wersji polskiej wydano w małym nakładzie. Na allegro często pojawią się aukcje z nią. W sklepie to już nie znajdziesz.

użytkownik usunięty
Iluvatar

Mam pytanie do tych, co obejrzeli. W jednym ze zwiastunów była scena, w której Balian jest żegnany przez Sybillę i dziecko, przed kolejną wyprawą na Wschód. Słyszałem, że mieli tę scenę umieścić w zakończeniu wersji reżyserskiej. Umieścili?

Na końcu Balian wraz z Sybillą wyrusza na wschód za kolejną krucjatą, nie ma żadnego dziecka. Takie czasy, nie w głowie było robienia dzieciaków, gdy Ziemię Świętą plądrowali niewierni.

MarcoMic

"za kolejną krucjatą" można by tak powiedzieć jeżeli by brać pod uwagę ich wspólne życie. Według mnie była to prawdopodobnie normalna przejażdżka konna ;-P

użytkownik usunięty
pi_

No więc git. Czyli nic nie kombinowali z zakończeniem i jest takie samo, jak w wersji kinowej, zgadza się?

Z tego co pamiętam to tak, jest chyba tylko kilka dodatkowych ujęć na ich wspólnych włościach przed samym zakończeniem, tak mi się wydaje :-]
Aktualnie sam szukam w jakiś sklepach wersji reżyserskiej by zakupić ją do własnej kolekcji, wcześniej oglądałem pożyczoną.

użytkownik usunięty
pi_

Kurcze, jak dodali kilka ujęć, to niedobrze. W każdym razie dzięki za informację.

ocenił(a) film na 8

"No więc git. Czyli nic nie kombinowali z zakończeniem i jest takie samo, jak w wersji kinowej, zgadza się?"

Się nie zgadza. Nie ma tego, o czym piszesz, ale jest pojedynek ( imo trochę niepotrzebny ) Baliana z Guyem de Lusignan.

ocenił(a) film na 8
brandy_2

wersje reżyserską ogląda się znakomicie, nawet Bloom tak nie wadzi :P

ocenił(a) film na 9
Iluvatar

Szukam kogoś z Warszawy lub okolic kto ma to wydanie DVD wersji reżyserkiej.Mam propozycję.Piszcie: tomala1000@o2.pl

ocenił(a) film na 9
Iluvatar

Oglądałam obie wersje. Bez porównania! W kinowej wersji film stracił kilka bardzo dobrych wątków, które nadają filmowi całego charakteru. Mam tylko pytanie, jakoś umknął mi wątek grabarza... Gdzie była pierwsza scena z nim???

alicjakorp_2

SPOILER


Na początku filmu, podczas pogrzebu żony Baliana :-)
Później się chyba też gdzieś przewinął, a następnie podczas oblężenia Jerozolimy min. przy pasowaniu na rycerzy, "jest" jeszcze później przez chwilę po zakończeniu walki.

ocenił(a) film na 7
Iluvatar

faktycznie wersja reżyserska dużo dużo lepsza :)

użytkownik usunięty
Iluvatar

Nie zgodzę się z przedmówcami, że wersja reżyserska jest lepsza. Uważam, że krótsza kinówka była łatwiejsza w trawieniu - mniej Orlando i Sybilii, więcej pięknych widoków (niesamowite ZDJĘCIA!), muzyki, lepsze upakowanie materiału. Wydaje mi się, że scena z woskiem & synem wystarczy, żeby zrozumieć co się stało. Ogólnie wersja reżyserska dłuży się niemiłosiernie i rozwadnia swoje silne strony. Świetne aktorstwo Neesona, Thewlisa, Ironsa jest tłumione przez natłok Orlando, Sybilli i Lusignana.

Natomiast scena-majstersztyk, która zachwyciła mnie w oryginale, mianowicie rozmowa króla z Balianem, w wersji reżyserskiej została wręcz brutalnie zgwałcona. Jej wersja z kinówki została wyrzucona, a wstawiono na jej miejsce chyba inne podejście, które wypada wręcz tragicznie. W kinówce czułem dreszcze, gdy Norton przemawiał, a wersja "poprawiona" wzbudza zażenowanie. Edward brzmi jakby dopiero co wstał i nie zdążył wypić kawy, albo ekipa mu nie zapłaciła. Nie rozumiem po co było tam mieszać.

Niestety, dystrybutorzy wpadli na genialny pomysł, że nie warto wydawać wersji kinowej w HD i uraczyli wszystkich wyłącznie wersją reżyserską. Pech.

ocenił(a) film na 9

A ja się pozwolę nie zgodzić - po kinówce nie podobało mi się większość rzeczy, a po reżyserskiej w głównej mierze tylko Bloom.
Nie macie wrażenia, że współczesne kino jest przygotowywane w ten sposób, żeby film sprzedać dwa albo i więcej razy?Najpierw jakaś wersja podstawowa, poobcinana do granic wytrzymałości, a potem "reżyserska", która wygląda jak wyglądać powinna. Przykłady przecież można mnożyć. Czy nie jest to oszukiwanie widza?

użytkownik usunięty
Iluvatar

nudne - inne filmy historyczne o wiele wiele lepsze

ocenił(a) film na 7

Polecam wersje reżyserska. Bardziej szczegółowa i ciekawsza. 3 godziny uciechy dla zmysłów.

ocenił(a) film na 9
Iluvatar

Wersja reżyserska z lektorem na chomiku Duke1314

ocenił(a) film na 10
sirkrzysiek

Wersja reżyserska to majstersztyk. Film idealnie dopracowany. Doskonała muzyka . Nawet zadbali o przerwę :D

Iluvatar

Świetna.

ocenił(a) film na 6
Iluvatar

Kurde, nie wiem. W kinie zasnąłem, a teraz, na wersji reżyserskiej, też... Spróbuję może jeszcze raz, tym razem przewinę na same sceny batalistyczne.

użytkownik usunięty
iacob

nie spać. oglądać :p

ocenił(a) film na 7
Iluvatar

Gdzie można zdobyć wersję reżyserską? Chodzi mi o źródła internetowe - do pobrania.

Iluvatar

Tylko wersja reżyserska, niespełna 30 min filmu więcej, ale sceny zamykają całość historii w spójny kawałek dobrego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones