PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108083}

Królestwo niebieskie

Kingdom of Heaven
7,2 174 288
ocen
7,2 10 1 174288
6,3 20
ocen krytyków
Królestwo niebieskie
powrót do forum filmu Królestwo niebieskie

Zakon templariuszy został utworzony przez francuskich rycerzy w
roku 1118 w Jerozolimie, w celu ochrony zdążających do Ziemi Świętej
pielgrzymów. Pierwsi bracia należący do tego zakonu mieli siedzibę
nieopodal dawnej świątyni króla Salomona w Jerozolimie.
W języku łacińskim będącym wówczas w powszechnym używaniu, wyraz "templum" oznaczał świątynię - stąd też powstała nazwa
"templariusze" . Bracia z zakonu templariuszy byli zawsze w pierwszym
szeregu walczących w obronie Ziemi Świętej przed Saracenami.
Jak wiadomo templariusze mieli na białych płachtach naszyty czerwony
krzyż co wyróżnialo ich od innych zakonów.
Templariusze byli to biedni rycerze - żyli w ubóstwie, ale gdy przyszło
im walczyć z wyznawcami islamu - poprzez swoje bodboje - zajęcie kilka miast - twierdz, szybko się wzbogacili.
Gdy w 1291r. chrześcijanie ostatecznie utracili Palestynę, templariuszom pozostały tylko ich domy zakonne rozsiane po całej
Europie. Legendarne bogactwo templariuszy skłoniło władcę Francji - Filipa Pięknego do wydania nakazu aresztowania w 1307r. wszystkich templariuszy przebywających w jego królestwie wraz z wielkim mistrzem zakonu Jacques'a de Molaya.
Władza świecka wysunęła przeciw zakonowi szereg oskarżeń.
Ostatecznie, aby uchronić zakon przed dalszymi cierpieniami, papież Klemens V w 1312r. rozwiązał go, nie potwierdzając jednak oskarżeń wysuwanych wobec templariuszy przez króla Francji.
Wszystkie dobra skonfiskowano, co nie można zapomnieć o ukrytym gdzieś wielkiego skarbu templariuszy.
Król Francji Filip Piękny oskarżając o herezję wszystkich templariuszy wraz z wielkim mistrzem kazał spalić na stosie...
Smutny był koniec rycerzy zakonnych zwanych TEMPLARIUSZAMI
Ciekawy jaki bedzie film dobry czy zły. Zobaczy się go na pewno w kinie, ale czy ludzi przekona co do faktów historycznych.
Mam nadzieję, że będzie dobry oby taki był. Wreście średniowiecze dość już tej całej starożytności...

shiroo

Moglbys wrzucic tutaj jakis link do poczytania o krolu Baldwinie ?? Chcialbym wiedziec jak zyl i wogole co to byl za czlowiek dowiedziec sie czegos wiecej bo mi ciezko idzie znajdywanie jakichkolwiek informacji o Nim, z gory Dzieki

Ary

A to w swoich poszukiwaniach znalazłeś? ;o) http://www.historycy.org/Baldwin_Iv_Lepper_:)-t1313.html [www.historycy.org/Baldw ...] ;P

MacFly

a mógłbyś dodac cos wiecej jak zyl i wogole zeby troche poczytac z gory dzieki juz za tamte niformacje

Ary

to przeczytaj sobie stronke kolezanki wyzej!!!!
A co ja jestem informacja?

użytkownik usunięty
Ary

jesli chcesz sie dowiedziec prawie wszystkiego o krucjatach przeczytaj ksiazkę T.Runcimana "o wyprawach krzyzowych" (nie jestem pewien poprawnosci tytułu).Sa tam same fakty,ale czyta się jak powieść. Polecam

mimo wszystko chcialbym troche poczytac na necie i to o samym zyciu Baldwina glownie jak cos jeszcze macie to bylbym wdzieczny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones