PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108083}

Królestwo niebieskie

Kingdom of Heaven
7,2 174 316
ocen
7,2 10 1 174316
6,3 20
ocen krytyków
Królestwo niebieskie
powrót do forum filmu Królestwo niebieskie

Wie ktoś kto to był?? Od dawna mnie to intryguje, czy to ktoś historyczny czy wymyślony (i tak musiały być jakieś podstawy)? Mówi, coś (jak dobrze pamiętam), że to dzięki "nim" Saladyn ma władzę i "oczekują" od niego szybkiego pokonania Jerozolimy bo jak nie to... Dawno to oglądałem, ale jakoś tak to było, a teraz znowu mnie to zaczęło intrygować i muszę się zapytać :p.

ocenił(a) film na 9
tomciog18

Czy to jakiś Szachinszach Arabski lub Perski?:P Na filmwebie widnieje bodajże, jako "Imad". :)

ocenił(a) film na 9
tomciog18

To chyba nie był Imad ad-Din al-Isfahani. To raczej ten drugi się mocno sadził do Saladyna:-)

ocenił(a) film na 9
Nynka89

Jaki drugi? I czemu mówił w liczbie mnogiej i tak jakby "dali" od tak władzę Saladynowi i od tak mogliby mu ją zabrać?

ocenił(a) film na 9
tomciog18

OK dzięki temu Imad na filmwebie coś wyszperałem na angielskiej wikipedii :P: http://en.wikipedia.org/wiki/Imad_ad-Din_al-Isfahani , ale w filmie został chyba za ostro przedstawiony, prawie nawet jako ktoś ważniejszy xD. Przynajmniej w mniemaniu Saladyna.

ocenił(a) film na 9
tomciog18

Muła czyli jakis ważniejszy przywódca religijny , zawsze mieli dużą władze w tamtej kulturze dlatego tez tak nalega na zdobycie Jerozolimy z czysto religijnych pobudek .

ocenił(a) film na 9
Elvis1110

Imad ad-Din al-Isfahani był historykiem i kanlcerzem Saladyna ;-) Wcale nie duchownym.

Nynka89

Imad to był tym który walczył ze swoją jazdą przeciwko Balianowi pod Karaku. Ten, co "groził" Saladynowi to mułła - czyli mniej więcej "uczony w piśmie", duchowny. W islamie nie ma zbytnio hierarchii ale nie jestem pewny czy to dobrze widać w filmie. Przypominał on poprostu Saladynowi o złożonej obietnicy odbicia Jerozolimy,ich świętego miasta z rąk niewiernych. Jako uczony w piśmie uważał on, że wszystko zależy od Boga,a Saladyn wiedział iż równie ważne jest przygotowanie do wojny. Mułła mówiąc Saladynowi że może "długo nie porządzić" chodziło, że może on zostać obalony przez większego wojownika który sam od razu wypowie krzyżowcom wojnę. Według mnie bardzo dobitnie widać podobieństwo między tym mułłą a mistrzem templariuszy, którzy wciąż "dopingowali" swoich władców do otwartej wojny. Widać w tych scenach jak na dłoni fanatyzm religijny po obu stronach,a tymi racjonalnie myślącymi są właśnie Balian i Saladyn.

ocenił(a) film na 9
tomciog18

Bump. Może ktoś się dowiedzial czegoś więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones